Naissaare praam Monica – Sõidugraafik ja Piletid
Naissaare praam ehk reisilaev MONICA on Tallinnast Naissaarele ja Aegnale sõitnud aastast 2001. Meil on kaks laeva: MONICA ja ELINA ning mõned partnerlaevad. Teeme lisaks Naissaarele ja Aegnale tellimusreise ka Väike Pakrile ja Pranglile. Suudame saarele toimetada kuni 500 reisijat, päeva jooksul.
Kuna laevaliiklus on hooajaline maist oktoobrini ja skui õidugraafikus veel sobivat reisi ei ole siis küsi pakkumist
Varasemal ajal al. 1977 a. sõitis aga sama laev Tallinna ja Aegna vahel endise nimega KOPLIRAND.
Regulaarne hooajaline laevaliiklus Naissaare ja Tallinna vahel taastus taas peale 60a Naissaare suletust alles 2001 aastal. Taasiseseisvumise aja esimeseks Naissaare praamiks oligi uue nimega reisilaev MONICA (Soomest renoveerituna tagasi toodud KOPLINARAND)
Peale omanikuvahetust sai laeva uueks nimeks MONICA, uue omaniku naise auks. Renoveerituna toodi MONICA eestisse tagasi juba sõitmaks juba nii AEGNA kui NAISSAARE vahet. Uuenduskuuri läbinud MONICA-l vahetati vene masinad moodsa saksa raua vastu ja uuendati ka salong. Lisaks ehitati juurde baar ja kambüüs.
Aastatel 2008-2020 on laeva iga kevad uuendatud, lisatud on päikeseteki varikatus ning pehme mööbel salongi. Köögi moderniseerimise tõttu saab laevas serveerida kuni 5 käigulisi bankette.
Päevakruiisi raames on Naissaarel oleku aeg vaid viis tundi. Naissaar on 9 km pikk ja 4 km lai, rannajoone pikkus on 22,97 km. Et saada viie tunni jooksul saare külastusest maksimum, pakume välja erinevaid võimalusi.
– On võimalik saarega tutvuda umbes kolm tundi kestval kombotuuril kas maasturiga väikese seltskonnaga või kastiautoga.
Kui traditsiooniliselt tehakse ekskursioone kas kindlustesse põhjas või miiniladudesse saare keskel, siis kombotuuriga näeb saare põhjaosa, keskosa ja ka läänerannikut.
– Võib rentida jalgrattad ja avastada saart omal käel. Saarega tutvumisel on abiks Naissaare looduspargi matkaradade kaart.
– Ja muidugi peaks kindlasti ära proovima rongisõidu Naissaarel!
Naissaare pram MONICA võimaldab kaupa vedada ahtritekil mis euroalustele pakituna tõstetakse ahtrist kraanaga laeva ja saarel kraanaga maha. MONICAle mahuvad peale kuni 12m lauad või torusid. Kui soovid palju kaupa vedada siis telli Naissaare praam MONICA, graafikuvälisel ajal.
Mis tuur on kombotuur? Kui soovite Naissaarest rohkem teada saada, on lahenduseks kombotuur maasturi või kastiautoga. Giidist juht on kogu ekskursiooni aja teie käeulatuses ja saab informatsiooni anda ka objektide kohta, mille juures peatust ei ole. Kui ekskursiooni huvilisi on rohkem kui 6, sõidame kastiautoga. Broneeri kombotuur koos laevapileti ostuga, vaid siis teame autodes teie jaoks kohti hoida. Vaid kombotuuril näed giidi abil saart põhjalikumalt kui omapead seigeldes. Kombotuur on ligikaudu 20 km pikkune safari maasturiga ning põhjalik giidiga ekskursioon neljas peatuses, ajaliselt kokku max ~3h. Esimene peatus on umbes kuue kilomeetri kaugusel sadamast saare põhjatipus ja umbes kilomeetrine jalgsimatk Peeter Suure merekindluse juures koos võimalusega käia käikudes ja ronida müüridele. Teine peatus on 1950. aastatel ehitatud ülisalajane meremiini ladude kompleksi meremiinide komplekteerimise tehas koos miinide SPA-ga. Miinitehasest sõidame ~3 km läbi sünge laanekuusiku ja möödume Nargen Opera kontserdisaalist Naissaare kunagises suurimas külas – Lõunakülas. Kolmas peatus on läänerannikul asuva Neitsi Maarja kiriku juures. Kirikust lahkudes jääb tee peale Põhjasõja-aegne tähtkants ning Lõunaküla sadam. Lõunakülas, mis nüüd on vaid suur õunapuudega heinamaa, elas 1939. a üle 100 rannarootslase. Ekskursiooni neljas peatus on Männiku külas, kus on ideaalne pikniku pidamise võimalus, katusealune laudade-pinkidega, Merikotka kohvik, Rähnipesa baar Kohviku vastas üle tee on Naissaare sõjamuuseum ja veduridepoo meremiini kestade vaguniga ning Männikult sadamasse reise tegev nõukogudeaegne täielikult renoveeritud vedur TU-6 koos vaguniga. Tagasi sadamasse Männikult viime autoga, kuid kui soovite pikemalt peatuda Männikul, siis on võimalus tulla sadamasse ka ~30min iseseisvalt matkakaardi abil matkates.
Alates 2019. a juulist saab Naissaarel taas ajaloolisel kitsarööpmelisel raudteel rongiga sõita, sest Viimsi Rannarahva Muuseum on taastanud 3,5 km raudteed ning renoveerinud ka rongi. Sõit Männiku küla ja sadama vahel kestab umbes pool tundi. Broneeri rongisõit koos laevapileti ostuga, vaid siis teame rongis teie jaoks kohti hoida.
Miinimumhind 50€ jaguneb kuni 5 osaleja vahel, iga lisanduv inimene on 10€ lisaks. Lapsed kuni 5a on tasuta kui vanem on kaasas. Tasutakse sularahas, sest ei ole teada, kui palju rongisõidu huvilisi kokku tuleb. Hind sisaldab ühe suuna rongisõitu ajaloolise veduriga TU-6A sadamast Männiku külasse või ka Männikult sadamasse. Männiku, kui endine ohvitseride küla on saare külaelu keskus, kus on kaks katusealust grillidega, kaks kohvik-baari ja ning vagunsaun. Tagasi sadamasse ~30min iseseisvalt matkates matkakaardi abil. > . Soovitame sõita ühe suuna rongiga ja teise suuna kastiautoga. >. Nii liikudes säästate aega ja näete kordades rohkem.. Kastiauto suund on sama, mis rongil, kuid boonusena teeme kastiautoga suurema ringi ja peatume Maarja kiriku juures .
Päevakruiiside graafik
Vali välumisaeg ja kliki lingile osta /buy/Kupi ning e-piletimüük avaneb…
Kui reisi ei ole graafikus, küsi pakkumist! Hinnnad lehtivad vaid e-piletitele
Naissaare praam – liinireiside sõidugraafik
Tallinn -> Naissaar
Naissaar -> Tallinn
Kui reisi ei ole graafikus, küsi pakkumist! Hinnnad lehtivad vaid e-piletitele
Laevapiletid osta varakult, nii on hind soodsam ja kuupäeva saab hiljem muuta.
Kas teadsid, et laevapiletitega koos saate broneerida ka kastiauto tuure, rongisõitu ja toitlustust.
Koos broneerides säästad aega ja raha ning saame soovi korral soovitada teile ka majutust saarel.
Kui piletid ostetud, ootame teidpool tundi enne väljumist sadamas LAEVADE ASUKOHT
Naissaare praamile minnes kasulikud lingid
Ekskursioonide-vordlus Ekskursioonid koolidele Ühepaevased koolireisid Ajalooreisid väikesaartele klassiekskursioon Naissaarel-Merelohn ja mustikad/ Klassiekskursioonid sügisel Kuhu minna koolivaheajal Aegna saar kui iseseisev mereriik Suvepäevad Aegna saarel Puhkekeskused Harjumaa väikesaartel Tuletorn ja lõunatipp Merekidluse patareid Miinilaod ja miitehas Kombotuur Naissaarel Ekskursioonid UAZ-iga kuni 12-le Naissaare puukirik Fotojaht saarel Matkarajad-eestis – Keskrada Naissaarel Matkarajad-eestis – Lõunarada Naissaarel Raudtee Naissaarel Naissaare kirik Bernhard Schmidt kuulus optik Naissaaarelt Naissaare meremiinid – Mis neist saanud on ? Naissaare talud ja suvilad Laulupidu Naissaarel 5-ilusat kohta Naissaarel Naissaare tuletorni ajaloost Reisid Aegna saarele Firmaüritused Harjumaal – väikesaartel Õppereisid-harjumaal väikesaartel