Reisilaev Monica sõidab enamasti Tallinna  ja Naissaare vahet, kuid sellest hoolimata võtame see kord fookusesse Naissaare kõrval oleva Aegna saare. Reisid Aegna saarele on lummavad ning sobivad nii matkajatele kui ka lastega peredele.

Aegna saar numbrites

 • Saar on 2,93 ruutkilomeetrit
 • on 6 korda väiksem kui Naissaar
 • Rannajoon 10 kilomeetrit
 • Tallinnast 14 km kaugusel
 • Geograafilised koordinadid on 59° 35′ N, 24° 45′ E
 • 70% saarest on kaetud metsaga
 • 1297.a saare esmamainimine
 • 1460.a teated inimasustusest
 • 1911.a Peeter Suure merekindluse ehituse algus
 • 1923-1961 oli saar tsiviilelanikkonnale keelatud ala
 • 1991. aasta tähistab Aegna saare maastikukaitseala algust
reisid Aegna saarele - maastikukaitseala kaart

Matkad, ekskursioonid ning telkimisalad

Saarel on olemas teedevõrk, kuid puudub autoekskursioonide võimalus. Samas on lubatud mootorita sõidukitega liiklemine. Seega võib jalgrattad julgelt kaasa võtta. Tasub meeles pidada, et tegemist on maastikukaitsealaga ning enne saarele minekut tasub heita pilk kaitse eeskirjadele.

Matkajad, kes soovivad saarele pikemaks jääda, saavad oma telgid üles seada selleks ette nähtud kohta. Telkimisplatsid asuvad nii põhja kui lõunarannas. Need on varustatud laudade, toolide, lõkkekoha, grillialuse, prügikonteineri ja kuivkäimlaga. Sadamas ning matkaradadel aitavad orienteeruda infokaardid. Saarel puudub pood, kuid joogiveevõtu koht asub sadamas.

Reisid Aegna saarele – vaatamisväärsused ja huviobjektid

Militaarajaloohuvilistele pakuvad põnevust sõjaaegsed ehitised ja rannakaitsepatareid. Objekte külastades tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Looduse objektidest leidub Aegnal arvukalt rändrahnusid oma 10 meetriste ümbermõõtudega. Suurim rändrahn nimega Tulikivi on lausa 35,1 meetrise ümbermõõduga.

1944.aastal Nõukogude Armee poolt hävitatud kabel taastati uuesti 2004. aastal. Kabeli juures asub ka kalmistu. Mõistatuslik vaatamisväärsus on Aegna maagiline kivilabürint, mis arvatakse olla rajatud 12.-15.sajandil. Matkata saab mööda kolme tähistatud matkarada.

Meie sõidugraafik Aegna saarele

reisid Aegna saarele - matkakaart

Reisid Aegna saarele sobivad kogu perele ning suve jooksul tasub vähemalt korra sammud saare poole seada!

Aegna saarel sobib pidada suviseid rannapidusid ja grilliõhtuid, sauna võimalusega sünnipäevi või koos giidiga hariv fotojaht. Pakume hooajal jalgsiekskursioone ning maastikumänge. Aegnal korraldame ka firmaüritusi, näiteks suvepäevi.

Kui soovite korraldada ürituse Aegna saarel, siis  kontakteeru siit.

Parim viis eesoleva suve veetmiseks on seda nautida looduses. Kohtumiseni suvel Eesti kaunitel saartel – Aegnal ja Naissaarel!

AEGNA ekskursioonid
Firmaüritused Eesti saartel

AEGNA ekskursioonid
Aegna mereriigi ajaloost
FB grupp Aegna võlud
Aegna sõidugraafik

Kategooriad