Naissaare praam ja kruiisigraafik

Naissaare praam ehk reisilaev MONICA on Tallinnast Naissaarele ja Aegnale sõitnud aastast 2001. Meil on kaks laeva: MONICA ja ELINA ning mõned partnerlaevad. Teeme lisaks Naissaarele ja Aegnale tellimusreise ka Väike Pakrile ja Pranglile. Suudame saarele toimetada kuni 500  reisijat, päeva jooksul.

Kuna laevaliiklus  on hooajaline maist oktoobrini ja skui õidugraafikus veel sobivat reisi ei ole siis küsi pakkumist 

Varasemal ajal  al. 1977 a. sõitis aga sama laev Tallinna ja Aegna vahel  endise nimega KOPLIRAND.

Regulaarne hooajaline  laevaliiklus  Naissaare ja Tallinna vahel   taastus taas peale 60a Naissaare suletust  alles 2001 aastal. Taasiseseisvumise aja esimeseks  Naissaare praamiks oligi  uue nimega reisilaev MONICA (Soomest renoveerituna tagasi toodud KOPLINARAND)

Peale omanikuvahetust sai laeva uueks nimeks MONICA, uue omaniku naise auks. Renoveerituna toodi MONICA eestisse tagasi juba  sõitmaks juba nii AEGNA kui NAISSAARE vahet. Uuenduskuuri läbinud  MONICA-l vahetati vene masinad moodsa saksa raua vastu ja uuendati ka salong. Lisaks ehitati juurde baar ja kambüüs.  

Aastatel 2008-2020 on laeva iga kevad uuendatud, lisatud on päikeseteki varikatus ning pehme mööbel salongi. Köögi moderniseerimise tõttu saab laevas serveerida kuni 5 käigulisi bankette.

 

 

Päevakruiisi raames on Naissaarel oleku aeg vaid viis tundi. Naissaar on 9 km pikk ja 4 km lai, rannajoone pikkus on 22,97 km. Et saada viie tunni jooksul saare külastusest maksimum, pakume välja erinevaid võimalusi. 

– On võimalik saarega tutvuda umbes kolm tundi kestval kombotuuril kas maasturiga väikese seltskonnaga või kastiautoga.

Kui traditsiooniliselt tehakse ekskursioone kas kindlustesse põhjas või miiniladudesse saare keskel, siis kombotuuriga näeb saare põhjaosa, keskosa ja ka läänerannikut.

– Võib rentida jalgrattad ja avastada saart omal käel. Saarega tutvumisel on abiks Naissaare looduspargi matkaradade kaart.

– Ja muidugi peaks kindlasti ära proovima rongisõidu Naissaarel!

Naissaare pram MONICA võimaldab kaupa vedada ahtritekil mis  euroalustele pakituna  tõstetakse ahtrist kraanaga laeva ja saarel kraanaga maha.   MONICAle mahuvad peale kuni 12m lauad või torusid. Kui soovid palju kaupa vedada siis telli Naissaare praam MONICA, graafikuvälisel ajal.

Mis tuur on kombotuur?   Kui soovite Naissaarest rohkem teada saada, on lahenduseks kombotuur maasturi või kastiautoga. Giidist juht on kogu ekskursiooni aja teie käeulatuses ja saab informatsiooni anda ka objektide kohta, mille juures peatust ei ole. Ekskursioonid Naissaarel kombatuur Kui ekskursiooni huvilisi on rohkem kui 6, sõidame kastiautoga. Broneeri kombotuur koos laevapileti ostuga, vaid siis teame autodes teie jaoks kohti hoida. Vaid kombotuuril näed giidi abil saart põhjalikumalt kui omapead seigeldes. Ekskursioonid Naissaarel kombatuur   Kombotuur on ligikaudu 20 km pikkune safari maasturiga ning põhjalik giidiga ekskursioon neljas peatuses, ajaliselt kokku max ~3h.  Esimene peatus on umbes kuue kilomeetri kaugusel sadamast saare põhjatipus ja umbes kilomeetrine jalgsimatk Peeter Suure merekindluse juures koos võimalusega käia käikudes ja ronida müüridele.  Ekskursioonid Naissaarel Teine peatus on 1950. aastatel ehitatud ülisalajane meremiini ladude kompleksi meremiinide komplekteerimise tehas koos miinide SPA-ga.  Ekskursioonid Naissaarel Miinitehasest sõidame ~3 km läbi sünge laanekuusiku ja möödume Nargen Opera kontserdisaalist Naissaare kunagises suurimas külas Lõunakülas.  Ekskursioonid Naissaarel Kolmas peatus on läänerannikul asuva Neitsi Maarja kiriku juures. Ekskursioonid Naissaarel Kirikust lahkudes jääb tee peale Põhjasõja-aegne tähtkants ning Lõunaküla sadam. Lõunakülas, mis nüüd on vaid suur õunapuudega heinamaa, elas 1939. a üle 100 rannarootslase. Ekskursiooni neljas peatus on Männiku külas, kus on ideaalne pikniku pidamise võimalus, katusealune laudade-pinkidega, Merikotka kohvik, Rähnipesa baar Ekskursioonid Naissaarel Kohviku vastas üle tee on Naissaare sõjamuuseum ja veduridepoo meremiini kestade vaguniga ning Männikult sadamasse reise tegev nõukogudeaegne täielikult renoveeritud vedur TU-6 koos vaguniga. Ekskursioonid Naissaarel Tagasi sadamasse Männikult viime autoga, kuid kui soovite pikemalt peatuda Männikul, siis on võimalus tulla sadamasse ka ~30min iseseisvalt matkakaardi abil matkates. 

Alates 2019. a juulist saab Naissaarel taas ajaloolisel kitsarööpmelisel raudteel rongiga sõita, sest Viimsi Rannarahva Muuseum on taastanud 3,5 km raudteed ning renoveerinud ka rongi. Sõit Männiku küla ja sadama vahel kestab umbes pool tundi. Broneeri rongisõit koos laevapileti ostuga, vaid siis teame rongis teie jaoks kohti hoida.

Miinimumhind 50€ jaguneb kuni 5 osaleja vahel, iga lisanduv inimene on 10€ lisaks. Lapsed kuni 5a on tasuta kui vanem on kaasas. Tasutakse sularahas, sest ei ole teada, kui palju rongisõidu huvilisi kokku tuleb. Hind sisaldab ühe suuna rongisõitu ajaloolise veduriga TU-6A sadamast Männiku külasse või ka Männikult sadamasse. Männiku, kui endine ohvitseride küla on saare külaelu keskus, kus on kaks katusealust grillidega, kaks kohvik-baari ja ning vagunsaun. rongisõit Naissaarel Tagasi sadamasse ~30min iseseisvalt matkates matkakaardi abil. > . Soovitame sõita ühe suuna rongiga ja teise suuna kastiautoga. >. Nii liikudes säästate aega ja näete kordades rohkem.. Kastiauto suund on sama, mis rongil, kuid boonusena teeme kastiautoga suurema ringi ja peatume Maarja kiriku juures . kirik Naissaarel

Päevakruiiside graafik

Vali välumisaeg ja  kliki lingile osta /buy/Kupi ning  e-piletimüük avaneb…

Kui reisi ei ole graafikus, küsi pakkumist! Hinnnad  lehtivad vaid e-piletitele

FB grupp Naissaare võlud
Ekskursioonid Naissaarel
Ühepäevased suvepäevad
Suvepäevad Naissaarel
Majutus Naissaarel

Naissaare praam – liinireiside sõidugraafik

Tallinn-Naissaar ja Naissaar-Tallinn tabelist osta ühe suuna pileteid. 
Naissaare praami piletiga  koos broneeri ka autokskursioon, rongisõit või toitustamine.
Osta pilet varem, nii on ka hind parem!
 
 
Kui vajad piletile lisaks öömaja,
siis märgi pileti lisainfosse
kas 2in- või 4in tuba 
Hinnad € 17-25 /in/öö
 
 
 
 

Tallinn -> Naissaar

Naissaar -> Tallinn

Kui reisi ei ole graafikus, küsi pakkumist! Hinnnad  lehtivad vaid e-piletitele

Laevapiletid  osta varakult, nii on hind soodsam ja kuupäeva  saab hiljem muuta.
Kas teadsid, et laevapiletitega koos saate broneerida ka kastiauto tuure, rongisõitu ja toitlustust.
Koos broneerides säästad aega ja raha ning saame soovi korral soovitada teile ka majutust saarel.

Kui piletid ostetud, ootame teidpool tundi enne väljumist sadamas LAEVADE ASUKOHT