Põnevad õppereisid Harjumaal – väikesaared

Meie õppereisid Harjumaal on hariduslikud väljasõidud või ekskursioonid, mis on suunatud teadmiste ja kogemuste omandamisele väljaspool tavapärast õppekeskkonda. Need võimaldavad osalejatel saada otsest kogemust ja praktilist arusaama erinevatest teemadest, olgu need siis seotud looduse, ajaloo, kultuuri või teadusega. Õppereisid on kavandatud nii, et need toetaksid formaalset õppekava või pakuksid täiendavat õppevõimalust, mis rikastab osalejate haridust ja isiklikku arengut.

Õppereisid jHarjumaa saartel
Õppereisid jHarjumaa saartel
Õppereisid jHarjumaa saartel

Kellele sobiksid meie õppereisid ?

Väikesaartele nagu Naissaarele, Aegnale ja Pranglile suunatud õppereisid sobiksid mitmesugustele sihtrühmadele, sealhulgas:

 1. Kooliõpilased: Need saared pakuvad suurepäraseid võimalusi õuesõppeks, võimaldades õpilastel õppida loodusteadusi, geograafiat, Eesti ajalugu ja bioloogiat otse looduskeskkonnas. Samuti on need suurepärased kohad sotsiaalsete oskuste ja meeskonnatöö arendamiseks läbi rühmategevuste.
 2. Loodushuvilised ja matkajad: Inimesed, kes on huvitatud loodusest, matkamisest ja välitegevustest, leiavad neilt saartelt palju avastamisrõõmu. Saared pakuvad mitmekesiseid maastikke, alates liivarandadest kuni metsade ja rannaniitudeni, mis on ideaalsed linnuvaatluseks, fotograafiaks ja lihtsalt looduse nautimiseks.
 3. Ajaloo- ja kultuurihuvilised: Igal saarel on oma ainulaadne ajalugu ja kultuuripärand, alates sõjaväelisest minevikust kuni traditsiooniliste külakogukondadeni. Õppereisid neile saartele võivad sisaldada giidiga tuure, mis tutvustavad kohalikku ajalugu, arhitektuuri ja kultuuritraditsioone.

Õppereisid kui ekskursioonid

Meie ekskursioonid väikesaartele on täis põnevaid seikluseid ja uskumatuid elamusi ning ühtlasi ka hariv. Pakume koolidele huvitavaid loodus-ajaloo ja õppereise Naissaarele ja Aegnale.ning sügisel j oktoobrist aprillini ka Pranglile.

Lisaks pakume lõpureise koolilõpetajatele. Mitmepäevastel õppereisidel vali ööbimiseks telkimisplatsil või hubane majades.

Õppereis võib toimuda maist novembrini.

Tule veeda  koolireis ägeda ja teadmisrikka klassireisina.

Vajad õppereisi korraldamisel abi? Vaata reisi siit  –> õpilasreisid

Küsi pakkumist

Õppereisid Naissaarele või Aegnale

Õppereisidel lastele võib Naissaare ekskursioonidel kastiautode ja rongiga sõitmine olla eriti põnev mitmel põhjusel, samas kui Aegna pakub teistsugust, kuid samuti rikastavat kogemust jalgsi matkamise näol.

Siin on mõned põhjused, miks lapsed võivad eelistada Naissaare kastiauto tuure  ja kuidas Aegna jalgsi matkamine võib samuti pakkuda väärtuslikke elamusi.

õppereisid Naissaarele

Naissaare õppereisid

 1. Seikluslik tunne: Kastiautode ja rongiga sõitmine pakub lastele seikluslikku tunnet, mis on erinev tavapärasest koolipäevast või isegi tavalisest ekskursioonist. Transpordivahendite eripära ja sõit militaarobjektidele lisavad põnevust.
 2. Ajaloohuvi äratamine: Militaarobjektide külastamine koos transpordivahenditega, mis on ajalooliselt seotud sõjaliste tegevustega, aitab äratada lastes huvi ajaloo ja sõjanduse vastu. See teeb õppimise interaktiivseks ja meeldejäävaks.
 3. Dünaamiline õppekeskkond: Kastiautodega ja rongiga liikumine võimaldab külastada mitmeid paiku ühe päeva jooksul, muutes õppekeskkonna dünaamilisemaks ja mitmekesisemaks. See hoiab laste tähelepanu ja uudishimu üleval.
õppereisid Aegnale

Aegna õppereisid matkates

 1. Lähedus loodusele: Jalgsi matkamine Aegnal sunnib aeglustama ja annab lastele võimaluse olla lähemal loodusele, täheldada taimi, loomi ja linnuliike, mida kiiremal liikumisel ei pruugi märgata.
 2. Õppimine ja avastamine oma tempos: Jalgsi liikudes saavad lapsed õppida ja avastada oma tempos, küsida küsimusi ja süveneda huvipakkuvatesse teemadesse. See võib soodustada sügavamat õppimist ja isiklikku huvi loodusteaduste vastu.
 3. Füüsiline aktiivsus: Jalgsi matkamine on suurepärane füüsiline tegevus, mis aitab lastel arendada kehalist vastupidavust ja õpetab neile, kui oluline on aktiivne eluviis.
 4. Meeskonnatöö ja koostöö: Jalgsi matkades peavad lapsed tihti tegema koostööd, jagama ülesandeid ja toetama üksteist, mis arendab meeskonnatöö oskusi ja suurendab klassi ühtekuuluvustunnet.
õppereisid Naissaarel

Kokkuvõtteks

 1. Kuigi Naissaare ekskursioonid pakuvad lastele ainulaadset põnevust kastiautode ja rongiga sõitmise ning militaarobjektide külastamise näol, Siiski  igal katiauto ekskursioonil on ka piisavalt giidiga matkamist ja võimalus teadmisi omandada ajaloost ja loodusest.
 2. Aegna matk võib olla mõnele katsumus,  kuid selleks tuleb matk mitmeks temaatiliseks osaks jaotada.
 3. Mõlemad saared pakuvad erinevaid kogemusi, kaaluge  kas tahate ainult ja palju matkata või kombineerida matka kastiauto safariga.
 4. Kui Aegnal käidud, tulge ka Naissaarele
Küsi pakkumist

Ühepäevased või kahepäevased õppereisid ?

Õppereisid jHarjumaa saartel
kahepäevased õppereisid

Vastavalt teie soovidele paneme kokku ühepäevase või kahepäevase õppereiside paketi, mis on täis huvitavaid tegevusi ja põnevat uudistamist. Meie meeskond on Naissaarege ja Aegnaga seotud olnud aastast 2001, tunneme neid saari nagu oma viit sõrme ja sellepärast võite kindlad olla, et meie korraldatud õppereisid Naissaarel või Aegnale on harivad, lõbusas ja jääb teile meelde.

Ööbimisega, kahepäevane õppereis Naissaarel on lastele omaette põnev elamus. Saarel on piisavalt majutust ning telkimiskohti, võimalus magada oma telkides või küttega sõjaväetelkides. Kellele telgis ööbimine ei istu, saab põhku pugeda ka voodiga majutuskohas.

Kui teie klass ei soovi saarele ööbima jääda, viib meie laev Monica teid õhtul Tallinnasse tagasi.

Kokkuvõtteks

 • Naissaarel on piisavalt tegevust ka kahepäevasel õppereisil kuid ka ühepäevase õppereisiga saab saarest kiire ülevaate tänu liikumisele kastiautode ja rongiga
 • Aegnal kuna tuleb ainult matkata ja autosid ei ole millega liikuda, on teine päev lastele matkata väsitav.
Küsi pakkumist

Ühepäevased õppereid (näide)

Õpilasreiside pakett 1

Kahepäevased õppereid (näide)

Õpilasreiside pakett 2
Küsi pakkumist

Miks korraldada õppereisid Naissaarel või Aegnal ?

Naissaar on Tallinnast kõigest tunnise meresõidu kaugusel, ometi on seal olles tunne, nagu oleksite jõudnud maailma lõppu. Seda muljet süvendavad mahajäetud militaarrajatised ja Peeter Suure Merekindluse müürid.

Õpilasreisid 1
Õpilasreisid 2
Õpilasreisid 3

Samuti eriline loodus, põlismetsad, inimtühjad liivarannad ja hiigelsuured rändrahnud, millest suuremate ümbermõõt on kuni 10 meetrit!

Õpilasreisid Naissaarel
Õpilasreisid Naissaarel
Õpilasreisid 5

Saarel sõidame ringi sõjaväe kastiautodega ja rongiga ning teeme saarele tiiru peale jalgsi või jalgratastega (võimalik on kasutada saarel olevaid rattaid või võtta kaasa enda omad).

Õpilasreisid Naissaarel 3
Õpilasreisid 6
Õpilasreisid Naissaarele 5

Naissaarel on discgolf’i rada, rannas on võimalik ujuda ja tuletorni tipust imekauneid fotosid teha. Pildistada saab ka laeva kaptenisillas.

Õpilasreisid 7
Õpilasreisid 9
Õpilasreisid 11

Teeme sulle kiire pakkumise

Soovid korraldada ühe tõeliselt meeldejääva ja ägeda ÕPPEREISI ? Kui jah, siis selleks me olemegi! Vastame kõikidele küsimustele ja üheskoos korraldame õppereisi, mis paneb naeratama ja viib motivatsiooni kõrgustesse.

Päringutele vastame üldjuhul ühe tööpäeva jooksul. Kui vastusega on kiire, võid julgelt ka helistada.

Küsi pakkumist

Klientide tagasiside