Nargenfestival 2014 hõlmab nii Haapsalus toimuvaid Kreegi päevi, Naissaare laulupidu kui ka Pärdi päevi. Festivali kunstiliseks juhiks on maailmas kõrgelt tunnustatud dirigent Tõnu Kaljuste. Loodetavasti kujuneb Naissaare laulupeost kauakestev traditsioon.

Nädal enne laulukaare all toimuvat laulupidu, toimub Naissaarel esimene laulupidu „Paadi puudutus“.  Kultuurse ürituse käigus toimub kontsert koos eelnevate proovide ja rongkäiguga, näituste avamine ja simman.

„Paadi puudutus“

Laulupeo eelõhtul, 27.juunil, arutatakse Omari küünis „Ööülikooli“ raames teemal „Kuidas asustada maailma“. Peale seda toimub Naissaare kirikus öökontsert, kus kõlab Veljo Tormise teos „Tornikell minu külas“.

 

Naissaare kirik

 

28.juunil minnakse üheskoos sadamast Omari küüni. See on omaette loodusmatk või rongkäik. Seal toimub kontsert ja seejärel simman koos Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühinguga.  Lauljaid tuleb ka nii Kinhu ja Prangli saarelt. Avatakse näitused „Bernhard Schmidt in memoriam“ ja eesti muuseumide ühisnäitus „Paadiga põgenemine 70 aastat tagasi“.

Naissaare laulupidu kuulub ka Soome lahe aasta programmi.

Selle eesmärgiks on mereseisundi ja kohalike elanike keskkonnateadlikkuse parandamine. Laulupeo eelõhtul toimub ka Naissaare Lõunaküla rannaala koristus. Teeme koos head!

Naissaare laulupeo kultuurse väärtuse kõrvale loob meeleolu  saare ürgne loodus ja lainetav meri. Laulupeole toob ja viib reisilaev Monica. Tule ja saa osa millestki erilisest!

Osta laulupeo piletid Piletilevist.