Ekskursioon miinilaod – teekond varjatud mineviku

Ekskursioon miinilaod – see on jalutuskäik giidiga betoon-platvormide vahele saare keskosas, kus näeme miinikestasid ja räägime saare ning miiniladude ajaloost. Miiniladudesse sõidame reeglina kastiautodega, mis tulevad sulle sadamasse reisilaev Monica juurde vastu.

Nõukogude ajal varustas Naissaar kogu Balti mere laevastiku meremiinidega. Miinilaos hoiti nii meremiine kui ka süvaveepomme. Miiniladudest eemal Männikul paiknesid ohvitseride majad, söökla, sealaut ja kultuurimaja.

Miiniplatvormid -ekskursioon miinilaod

Miinitehas – ekskursioon miinilaod süda

Suurimaks nõukogude aja militaar- mälestiseks võib aga lugeda 1953 a. rajama hakatud meremiinide komplekteerimise tehast ja ligi 32ha laiutavat miiniladude kompleksi. Miinitehas on üks huvitavamaid objekte, nõuka-aja kõige valvsamat hoitud. nubriga sõjatehas. Miinitehases asub ka miinispaa.

Miinitehas- Ekskursioon miinilaod-süda

Ekskursioon miinilaod – retk saare keskpunkti

Ekskursioon miinilaod on retk nõukogude mineviku. Miiniladude kõrval vahetult aga paiknes ootevalmis tuletõrjekomando ja veduridepoo. Suurimaks vaatamisväärsuseks on okastraataia taga paiknev miiniladude kompleks ja sildkraana ja basseiniga suur miinide komplekteerimistšehh, mille ukse eest rongiga miine veeti. Laoplatvormidel on lisaks tühjadele sadadele miinikestadele vaatamisväärsuseks ka miiniankrud ja miinivõrgu ujukid.

Lähenedes miiniladudele lõunast annab ladudest märku paremat kätt jääv tuletõrjedepoo, millest paarsada meetrit edasi asub miinide lõppmontaažitsehh. Suured ja rangelt salastatud meremiinilaod. Ladu koosneb mitmekordsete okastraataedade ja ohutustsoonidega piiratud platvormidest, mida omavahel ja sadamaga ühendas raudtee.

Neljaharulisest kompleksist jõuti valmis ehitada kolm ja pool. Platvormid olid ümbritsetud kõrgete muldvallidega, piirdeaedadest väljaspool asusid eraldi piiretes montaažitehase hooned. Kahekordsete okastraataedade vahel olevat jooksnud koerad ja seespool käinud tunnimees.

Ekskursioon miinilaod

Lisaks pakume võimalust tellida ekskursioonile kaasa piknikupakk või soe toit peale ekskursiooni.
Küsi pakkumist või vaata lingilt ekskursioonid vordlus Täpsusta oma soove pakkumise küsimisel!

Küsi pakkumist

Klientide tagasiside