Ekskursioonid koolidele Harjumaal väikesaared

Paljud  ekskursioonid koolidele ei sobi terve kooli jaoks,  kuna koha mahutavus ei võimalda tervet kooli vastu võtta. Samuti piirab terve kooli liikummist busside suurus. Meiega mahuprobleemi ei ole, kuna suudame saarele viia ja tuua tagasi kuni 500 in/päevas

Õnneks aga ei pea suure kooli puhul terve kool korraga kui saavad tulla samal päeval vaid paraleelklassid või osa põhikoolist.
Kuuna lapsed on erinevas vanuses, siis suurema seltskonnaga saarele sõites on mõistlik leida igale vanuserühmale eakohane tegevus.

Kui noorematele meeldib rohkem ringi joosta siis vanematele meesiks vähem joosta ja rohkem sisu nautida. Õnneks on on meil  erinevat tegevust korraga nii noorematele kui ka juba mõtlevamatele klassidele ja need tegevused saavad on erineva kestvusega ja saavad toimuda samaaegselt saare eri osades, niiet ei ole karta söögiplatside ummistumist 

Ekskursioonid koolidele ,orraga kasvõi kahe laevaga merele

Kooliga Aegnale või Naissaarele ?

Meie eksursioonid koolidele Naissaarele ja Aegna saarele toimuvad juba a2008 aastast. Alustsasime Naissaare reise aastast 2001 ja 20 aastaga oleme Naissaart põhjalikult tundma õppinud.

Samal ajal jätkasime ka Aegna  saare avastamist. Ajalugu mäletav, et MONICA (endise nimega Kloogarand) sõitnud Aegna vahet juba aastast 1976 kuna siis oli Naissaar veel suletuna nõukogude armee käes. Võib öelda, et tunneme ennast kodus nii Naissaarel kui Aegnal.

Oleme Naisisaarele, Aegnale ja Väike-Pakrile viinud korduvalt 500 pealisi orjenteerujate võistkondi ja õhtuks nad kõik ka täis kõhuga tagasi toonud

Tulge oma kooliga ematkale või kskursioonile Naissaarele ja me korraldame ära nii sõidu, meelelahutuse, hariva tegevuse kui ka toitlustamise. Teie ülesandeks jääb vaid reisist rõõmu tunda, korraldusliku poole eest pole vaja muretseda.

Õpilaste vaba aja sisustamisega tegelevad Kaitseliidu sõjalise väljaõppe õpetajad ja Viljandi Kultuuriakadeemia animatöörid, kes lähenevad saare tutvustamisele ja ekskursiooni läbiviimisele loovalt ja aktiivselt.

Ekskursioonid koolidele on tänu laevadega sõidule meil  nagu klassiekskursioon kuid “klass” on siis mitu korda suurem.

Vaata meie klassiekskursioone.  Meie suudame ka tervele koolile !

Ekskursioonid koolidele

Aegnal ja Naissaarel käidud – Kuidas Pakri sobiks  ?

Viimasse 5 aasta jooksul oleme teinud mitmeid sportlaste väljasõite ~500 in /päevas  saarele ja tagasi. Viimati lisandus  ka Väike-Pakri saar, 2018 aastal. Kuna reisideks Pakrile Paldisiki sadamast tuleb laev Tallinnast ööpäev varem Paldiski viia, siis mõistagi peab see reis olema küünlaid väärt.

Võib eeldada, et e eksursioonid koolidele ei saa veel niipeagi toimuma 500-le lapsele korraga. Me polegi seda päris 400-le korraga mõlnud, vaid see oleks päeva jooksul kokku kuni 500-le.  Korraga läheks välja pool laeva täituvusest – ~100 in ja järgmise tuleksid sadamasse alles paari tunni pärast.

Pakri saared on väga huvitavad, neid ei saa kuidagi Naissaare ja Aegna saarega võrrelda. Enamuse Pakri saare pinnast katab looduskaitse alune alvar (ehk loopealne), sarapuu salud, kadakad ja paeklint  põhja kaldal.

Pakri saareltel liiguvad ringi ka šoti mägiveised. lõunas lehmad vasikatega ja Suur Pakril ainult pullid. Lisaks on Pakri saartel ohtralt militaarmälestisi ja ajaloolised külad kabeliga. Kõike sea on piisavalt palju, et ühel aastal piirdufa Suur-Pakriga ja järgmisel korral võtta ette Väike Pakri. Saari ühendab omavahel traataiaga sild, et pullid ei pääseks lehmade külla.

Pakrile viime Paldiskist vpäeva jooksul kolme reisiga ~500 sportlast. Nii suur seltskonda on võimalik saarele viia ja tuua tänu sellele, et orjenteerujad on võimalik lasta saarele iseseisvalt ringi jooksma tehes igale laevatäiele eraldi stardi ja finišhiga.

Kui tahad   spordipäeva korraldada  nagu enamus meie ekskursioonid koolile täisteenusena, siis konsulteeri helistades, võttes smeiega siit kontakteeru siit

Kui Pakri saarele minekuks paarisajast gruppi kokku saada on utoopiline, siis tule meiega ePakri poolsaare ning Padiski ajaloomatkale. Matkadon erineva pikkusega 4-10km ja pikkuse valime vatavalt jlassi võimekusele ja huvidele.

Palume võimalust matkata pikemat maad (~10 kn)  mööda matkarada tuletornini ja tagasi või  lühemat ( ~5 km)  rada.

Meie eksursioonid koolidele sisaldavad lisaks transpordile alati ka piknikupakki või toitlustamist vastavalt klassi soovile.

Küsi pakkumist
Aegna mereriigi ajaloost
FB grupp Aegna võlud
Ekskursioonid Aegnal
Ekskursioonid Naissaarel

Kategooriad

Klientide tagasiside