Aegna ekskursioonid ja laevareisid

Kui Aegna saar on veel läbi käimata siis enne kui  saart omal käel avastama hakata, loe, mida huvitavat saarel üldse pakkuda on. Neid kohti mida vaadata on kordades rohkem kui ühe päeva jooksul valget aeg kokku on.

Kui võtta eesmärgiks  4 tundi matkata  ja peale seda  2 tundi puhata ja süüa, siis olete saanud 6 tunni jooksul maksimumi Aegnal.
Saarel 6 tundi  on välja kujunenud tava, nii jõuab nii matata kui ka süü ja puhata. Kui hommikul 10 väljuda jõuaks hiljemalt kella 7-ks linnas tagasi.

Kuna teeme reise MONICA ja ELINA reisilaevadega, siis suurema grupi jaoks on mõeldav ka  pikem päev koos meelelahuusega või lühem päev mis algab alles lõnase väljasõiduga. Toitlustamise pärast ei tasu muretseda, oleme Aegnal toitlustanud ligi 500 sportlast päeva jooksul.

Kui sa ei leia meie laevade Aegna sõidugraafikus sobivat reisi siis arutame koos võimalusi ja palun helista meile võttes siit kontakt.

 

Aegna ekskursioonid ja laevareisid - reisilaev MONICA

Liiga palju kohti ühe päeva jaks ?

Aegna saarel on võrratu loodus – ürgne kuusik ja, avarad männikud,  inimtühjad rannad  ja, mesilaste heinamaa   ning  ronimismaiaste lastele – hiidrahnude  parkla. Loodus on Aegna saarel nii mitmekesine, et võib  seda ilu ja vaikust lausa nautima jäädagi.

Kuna aga inimene ei suuda kaua  ühe koha peal püsida, siis õnneks on veel kümneid muid kohti mida võiks avastada. Aegna saar on olnud aastasadu Tallinna mereväravaks  ja seetõttu võib leida ohtralt rohelusse uppunud militaarbetooni.

Lisaks tsaariaegsetele militaarmälestistele  on saarel veel nõukaaegseid militaarobjekte ja mahajäätud ja lagunenuid puhkekodusi mis pakub põnevat avastamist teadliku giidi juhatamisel.  Kuna kõike seda mida vaadata ei jõua ühe päeva jooksul ära vaadata, siis soovitame käia Aegnal korduvalt või tellida eksursioon koos toitlustamise ja laevasõiduga.

Aegna ekskursioonid ja laevareisid - Aegna maastikukaitseala kaart

Kui soovid oma seltskonnale (al. 8 in) privaatekskursiooni või mugavat laevasõitu Aegnale täisteenusena, küsi pakkumist.

Küsi pakumist

Kuldne kesktee – ekskursioon kombotuur

Kuigi Aegna tundub olevat väike saar, kasvab siin paks ürgmets ja kitsastel vonklevatel jalgradadel võib esmakülastaja kergesti suuna ja sihi kaotada.

3-tunnine giidiga ekskursioon tutvustab külastajatele nii saare militaarobjekte, kultuurilugu kui selle unikaalset ajalugu.

Esimene peatus on Eesti kõige tihedamalt asetseva kivikülvi juures – 170×140 m suurusel platsil paikneb 23 kaitsealust rändrahnu, lisaks kümmekond väiksemat. Saame teada, kust onTulekivi saanud oma nime.

Aegna ekskursioonid - kivikülv ehk rändrahnud

Kohe kivikülvi kõrval asub ka saare omapärane surnuaed.

Aegna ekskursioonid - ajalooline kalmistu

Teine peatus on Aegna ühe tähtsama militaarobjekti, komandopunki juures, kust kunagi juhiti kogu saare suurtükituld. Kohe selle kõrvalt leiame aga Jeruusalemma linna.

Aegna ekskursioonid - - kivilabürint

Kolmas peatus leiab aset saare keskuses, kus Eesti ajal kees kunagi vilgas elu. Silmapaistvamad objektid on siin Flora ohvitseride kasiino ja ülisuur kasarmu- söökla.

Aegna ekskursioonid -- Aegna komandatuuri kasarmu

Neljas peatus on Aegna ühe võimsama militaarobjekti – Patarei nr. 1 juures. Siin asus kunagi 2 tohutu suurt suurtükitorni koos lokaalse juhtimiskeskusega. Mitte kaugel patareist näeme helgiheitja varjendi varemeid ja helgiheitja väljasõidu teed. Kohe paarisaja meetri kaugusel aga asub mõnus suplemiseks kohane liivarand.

Aegna ekskursioonid - Peeter Suure merekindluse 305mm Patarei Aegnal

Peale seda viib tee meid juba tagasi sadamasse, kus on võimalik tellida suurepärast kodust
lõunasööki.

Kui soovid oma seltskonnale (al. 8 in) privaatekskursiooni või mugavat laevasõitu Aegnale täisteenusena, küsi pakkumist.

Küsi pakumist
Aegna mereriigi ajaloost
FB grupp Aegna võlud
Aegna sõidugraafik