Kas Sina oled juba Naissaarel käinud? Kui jah, siis kindlasti on Sul mõned lemmikpaigad, kust kohe üldse ei tahaks ära tulla. Need, kellel on saare külastus alles plaanides, saavad siit ideid, kuhu kindlasti minna. 5 ilusat kohta Naissaarel on kirjutaja silmis järgmised:

Naissaare kalmistu kõrval olev rand

  1. Taani kuninga aed oma lehtpuude saluga. Justkui roheline ja lopsakas oaas, keset ürgseid männimetsi. Vanast heinamaast on puude alla jäänud kasvama lõhnavad niidu- ja metsalilled. Saared, pärnad ja vahtrapuud tekitavad tahtmise visata pikali piknikulinale, lamada hiirvaikselt ja kuulata looduse hääli. Juttude kohaselt kukkus kunagi sinna Taani kuninga tütre kroon, seetõttu on sel paigal ka selline nimi. Kindlasti soovitan inimestele, kes oskavad rõõmu tunda linnulaulust, värskest õhust ja loodusest.
  2. Teise kauni kohana toon välja Naissaare majakast avaneva vaatepildi. Kellel on piisavalt julgust, et tuletorni tippu ronida, need saavad imetleda all laiuvat saart ning merd. Milline vaade veel päikeseloojangul seal olla võib?
  3. Saladusliku hõngu tekitavad metsas olevad raudteerööpad, mida ääristavad samblikud, männikäbid ja kuldkollased kukeseened. Ühed sellised rööpad viivad Põlendikukivi juurde. Naissaare suurim rändrahn, ümbermõõduga 26,7 meetrit, varjab end miiniladude läheduses. Nime on saanud graniidist hiidrahn kuumusest tingitud pragunemise järgi, kui ümbritsev mets Krimmi sõja ajal põles.
  4. Helekollase torniga Naissaare kirik on ka kindlasti minu üks lemmikutest, eriti kui tulla otse nõukogude-aegsete lagunenud patareide juurest. Maarja kirik asub metsaserval ja mõjub väga rahustavana keset saart, mis on üleküllastatud sõjamälestustest.
  5. Maarja kiriku lähistel asub ka roostetanud ristidega kalmistu. Surnuaia keskseks mälestiseks on Inglise meremeestele püstitatud kalmukivi. Kalmistu sissepääsuks on puidust portaal ja teiselt poolt piirab (või viib edasi) seda meri.

Kindlasti on saarel veel ilusaid ja avastamistväärt kohti. Seega vaata, millal läheb järgmine laev Naissaarele, võta fotoaparaat ja rahulik meel kaasa ning tule matkama. Nii kaua kui veel soojasid ilmasid jätkub! Anna meile kindlasti ka teada, milliseid kohti soovitad Sina teistele külastajatele ning mis on Sinu meelest kõige kaunimad paigad Naissaarel.

Sõidugraafiku leiad siit