Aegna sõidugraafik ja tuurid

Külastajatel on päevakruiisi puhul võimalus Aegnal viibida veidi üle nelja tunni. Aegna saar ei ole väga suur, rannajoone pikkusega 10 km ja hästiplaneeritud marsruudiga on tegelikult võimalik selle ajaga külastada saare kõige olulisemaid ja huvipakkuvamaid paiku.

Selleks puhuks on mõttekas tellida giid, kes peale sujuva ringreisi korraldamise teab rääkida ka põnevaid seiku Aegna vaatamisväärsustest. Lisaks sellele jääb kindlasti aega ka suplemiseks  ja jäätise söömiseks.

Kuigi Aegna tundub olevat väike saar, kasvab siin paks ürgmets ja kitsastel vonklevatel jalgradadel võib esmakülastaja kergesti suuna ja sihi kaotada.

3-tunnine giidiga ekskursioon tutvustab külastajatele nii saare militaarobjekte, kultuurilugu kui selle unikaalset ajalugu.

Esimene peatus on Eesti kõige tihedamalt asetseva kivikülvi juures – 170×140 m suurusel platsil paikneb 23 kaitsealust rändrahnu, lisaks kümmekond väiksemat. Saame teada, kust onTulekivi saanud oma nime.

Aegna sõidugraafik, Aegna eksursioon. kivikülv

Kohe kivikülvi kõrval asub ka saare omapärane surnuaed.

Aegna ekskursioon . ajalooline kalmistu

Teine peatus on Aegna ühe tähtsama militaarobjekti, komandopunki juures, kust kunagi juhiti kogu saare suurtükituld. Kohe selle kõrvalt leiame aga Jeruusalemma linna.

Aegna ekursioon - kivilabürint

Kolmas peatus leiab aset saare keskuses, kus Eesti ajal kees kunagi vilgas elu. Silmapaistvamad objektid on siin Flora ohvitseride kasiino ja ülisuur kasarmu- söökla.

Aegna sõidugraafik, Ekskursioon Aegnal - kasarmu

Neljas peatus on Aegna ühe võimsama militaarobjekti – Patarei nr. 1 juures. Siin asus kunagi 2 tohutu suurt suurtükitorni koos lokaalse juhtimiskeskusega. Mitte kaugel patareist näeme helgiheitja varjendi varemeid ja helgiheitja väljasõidu teed. Kohe paarisaja meetri kaugusel aga asub mõnus suplemiseks kohane liivarand.

Aegna ekskursioon, Peeter Suure merekindluse Patarei nr 1

Peale seda viib tee meid juba tagasi sadamasse, kus on võimalik tellida suurepärast kodust
lõunasööki.

Aegna päevakruiisid

Osta kohe, muuda hiljem!

1. broneeri uus kuupäev 2. lisa muudetava pileti nr. 3. vali "Maksan hiljem" ja kui in arv on sama ongi kuupäev muudetud !

Vali välumisaeg ja  kliki lingile osta /buy/Kupi ning  e-piletimüük avaneb…

Kui reisi ei ole graafikus, küsi pakkumist!
Hinnnad  lehtivad vaid e-piletitele

Aegna sõidugraafik ja liinireisid

Aegna sõidugraafik lubab pileteid osta eraldi suundades kui ka mõlemas suunas.
Sõidugraafikutest vali suund ja kliki sobival väljumisajal.
Piletit ostes saad lisada ekskursiooni, toidu ja öömaja.

Kui soovid piletiga koos ka öömaja, kirjuta pileti lisainfosse, kas soovid  2- või 4-kohalist või suuremat tuba. Öömaja hinnad on 15-40 €/in

Tallinn->Aegna

Aegna->Tallinn

Kui reisi ei ole graafikus, küsi pakkumist!
Hinnnad  lehtivad vaid e-piletitele

Piletid   osta võimalikult  vara, nii on hind soodsam ja kuupäeva  saab hiljem muuta.
LAEVADE ASUKOHT