jõulupidude korraldaja meelespea

 

8 soovitusega  mida jõulupeo korraldaja meelespea

Pühade hooaeg tundub hetkel küll piisavalt kaugel olevat, et mitte ettevalmistustega tegelema hakata. Kuid nagu kogemused näitavad, siis parem varem kui hiljem, mil toimetuste arv on ülepea kasvanud ja parimad peopaigad on juba kõik broneeritud! Novembri alguses on paslik alustada jõulupeo organiseerimisega. Nii on aega leida ja broneerida sobiv asukoht, anda sellest ka külalistele teada ning jooksvalt tegeleda jõuluõhtu meelelahutuse, söökide-jookide ja muuga.

  1. Anna külalistele (kas või suusõnaliselt) varakult teada jõulupeo toimumise kuupäev. Pühade hooajal kipuvad kõigil päevakavad tihedalt üritusi täis olevat, seega mida varem jõulupeo kuupäeva kinnitad, seda suurem võimalus, et kõik saavad peost osa võtta.
  2. Vali sobivaim peo toimumise asukoht, arvestades eelarvet, ruumide suurust ja mugavust, külaliste transpordi võimalusi üritusele saabumisel ning hiljem koju naasmisel. Küsi peoruumide haldajalt nõu ning usalda nende eelnevaid kogemusi.
  3. Vastavalt eelarve ning ajakulule tuleb otsustada, kas korraldad unikaalse jõulupeo (ehk tellid eraldi toidud-joogid, DJ/bändi, dekoratsioonid jne) või kasutad peopaiga või professionaalse peokorraldaja jõulupidude paketti.
  4. Kui eelarve napib, siis on võimalik jõud ühendada mõne teise ettevõttega, kellega koostööd teed. Seltsis segasem!
  5. Peokutse on esimeseks sammuks meeldejääva peo korraldamisel, seega tasub ka sellele vähemalt tunnike pühendada, mitte ainult üle ukse hõigates (saates siis kutse paberil, riputades kontori seinale plakati või saates kutse kõigile emailile).
  6. Söökide ja jookide tellimisel arvesta kõigi osavõtjatega. Kas külaliste hulgas on taimetoitlasi, gluteenikuid jne? Nii tunnevad kõik osavõtjad, et nendega on arvestatud ja see teeb südame soojaks. Üldiselt on peopaiga poolne toitlustus soodsam kui väljastpoolt tellida (muidugi olevalt osavõtjate arvust) ja loomulikult stressivabam.
  7. Peo alguses on ilusaks žestiks pakkuda tervitusjooke. Eelarvest lähtuvalt tuleb otsustada, kas tellitud on kindel arv jooke või on avatud baar. Kui baaris on kindel limiit tellitud jooke, siis on targaks valikuks talongisüsteem. Samuti ära unusta alkoholivabasid jooke, näiteks jõuluhõngulist alkoholivaba glögi. Uuri kindlasti ka peopaigalt, kas oma joogid on lubatud.
  8. Firma jõulupidude puhul tuleb eelarvest ja kolleegide soovidest lähtuvalt otsustada, kas abikaasad/elukaaslased on peole kutsutud. Ööpäevaste sündmuste puhul, kuhu on kõik oma peredega oodatud, tuleb silmas pidada, et lastel oleks tegevust ja jõuluvanalt piparkoogi pakike.

Loodame, et jõulupeo korraldaja leiab sellest postitusest abi. Tihtilugu kui nii suur vastutus on õlgadele langenud, siis ununeb midagi väga lihtsat ja loogilist ära. Järgmises postituses anname nõu firma jõulupeo temaatika, dekoratsioonide ning meelelahutuse kohta. Seni aga tasub hakata otsima sobivaid paiku jõulupeo korraldamiseks.

Vaata lähemalt mida meil pakkuda on