avasta eestimaad

Jätkame eelmisel nädalal alustatud uusaastalubadustega matkasellidele. Anname ideid, kuhu minna ning mida teha sel aastal Eestis põnevat. Kes uusaastalubadused I osa ei ole veel lugenud, saab teha seda SIIT.

Avasta Eestimaad – üksi, koos sõprade või perekonnaga

Sportlik eneseületus:

Roheliste Rattaretk 20.-22.mai – miks mitte panna ennast rattaretkel proovile, saada uusi tutvusi ja võtta suvi vastu aktiivselt? Alati on muidugi võimalus enda seltskond ja marsruut kokku panna ning Eestimaad avastama sõita! Enesetunne peale pikka rattasõitu ning looduse vorme nähes, on seda higi väärt.

Kanuuretk Soomaal suurvee ajal on mõnusaks paaritunniseks aktiivseks tegevuseks, mille käigus näeb kuidas kevadine tulvavesi mõjutab kohalike igapäevaelu. Ära unusta vastavalt riietuda, vesi on oi kui külm!

Perega koos on vahva korraldada aktiivne pärastlõuna seikluspargis. Üheks selliseks paigaks on Tartu seikluspark, kus on eraldi rajad lastele. Sealt leiate samuti lõbusa Segway tasakaaluliikurite raja.

Muuseumi külastused:

Amandus Adamsoni ateljeemuuseum Paldiskis, kelle tuntuim töö on „Russalka“. Tutvu ka kunstniku teiste skulptuuridega ja elulooga hubases majamuuseumis.

Kultuurihuvilistele soovitame suvel sammud seada A. H. Tammsaare muuseumi Vargamäel. Suvel planeeritakse mängida seal ka teatrietendust „Kõrboja perenaine“. Hoia info osas silmad lahti!

Loomade keskele:

Linnalastele on huvitavaks tegevuseks tutvumine taluloomadega. Ranna Rantšo talusafari on selleks hea võimalus.  Näha saab üle 300 talulooma, pluss metsloomad ja linnud, keda matka ajal kohata võib. Rantšo asub Hanilas, Läänemaal.

Millal viimati karu vabas looduses nägid? Mitte kunagi? Siis tasub võtta ette elamusretk Alutagusele karude vaatlusonni. Ettevõtmine, mis kunagi ei unune. Avasta Eestimaad, avasta meie metsade karuotid!

Kopraid saab uudistama minna Soomaale. Koprasafarid toimuvad maikuust septembrini õhtustel kanuumatkadel.

Rannamõnud:

Kabli rand on külastamiseks sobiv ka ilma palava suveilmata. Lisaks kaunile liivasele mererannale leiad sealt suvekohviku, laste mänguväljaku ja promenaadi. Läheduses asub telkimisala ja looduse õpperada.

Leetses asuvad mereääres mõnusad telkimisalad, kus saab ürgset loodust nautida ja sobiva ilma korral supelda. Vaikus ja roheline loodus!

Nõva Peraküla rand on sobilik muuhulgas ka surfamiseks. Olemas on nii telkimisplatsid, lõkkekohad ja katusealused. Rannast kaugele ei jää maalilised järved keset metsa.

Palavatel ilmadel tasub ette võtta retk Naissaare randa. Seal on võimalik lõbustada end veepargis või mängida Naissaarel fotojahti. Olemas on telkimisplatsid, katusealused ja puhkeküla. Saare ja Tallinna vahet transpordib reisijad reisilaev Monica.

Kõigile vandersellidele soovime palju (taas)avastamisrõõmu kaunil Eestimaal. Võimaluse korral haarake alati matkaranits ja sammuge tõtakalt loodusesse energiavarusid täiendama. Avasta Eestimaad!
Tutvu Naissaare ekskursioonidega!