Nargenfestivali raames esitatakse Naissaarel muusikaline komöödia pealkirjaga „Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine“. Esietendus toimus 3.juulil. Etendusi mängitakse saarel veel seitse korda. Naissaar-Tallinn marsruudil sõidab reisilaev Monica.

Vaata ERRi uudiste saatelõiku etendusest: http://kultuur.err.ee/v/teater/20f3971e-1c1d-4cb6-9aed-e32100bb1440

Lavastust esitlevad Kinoteater, Nargenfestival ja Nargen Opera. Peaosades on näitlejannad Piret Krumm ja Katariina Tamm. Duo saavutas eelmisel aastal sama festivali raames mängitud etendusega „Võidab see, kellel on kõige hullem mees“ Eesti komöödiamaastikul populaarsuse ning tõstis näitlejannad koomikute staatusesse. Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine

Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine

Nargenfestivali kodulehelt võime lugeda, et sel aastal liiguvad etenduse kangelannad, nagu paljud teised, tööotsingul põhja poole. Täpsemalt jõuavad nad Naissaarele, kus kohtuvad ootamatult Nargen Opera instrumentaalansambliga. Katariinale meeldib muusika väga ja Piret oskab natuke laulda ka…

„Tüdrukud ei nuta“ on Kinoteatri algupärane klassikaline muusikaline komöödia, mida mängitakse vaid sel suvel ja Naissaarel. Pühendatud kõigile, kes tahaksid pidevalt olla kusagil mujal. Enese eest põgenemine ei ole kunagi olnud nii lihtne!

Muusikalise komöödia käigus on kuulda ühiskondlikest ja kultuurilistest viidetest kubisevaid humoorikaid palakesi. Küsitakse, miks tahavad noored koduriigist ära minna. Samuti rahvuslikust mentaliteedist, sallivuses ja erinevustest. Ning kuidas jääda iseendaks.  Loe rohkem Eesti Päevalehe (tasulisest) artiklist: Tüdrukud ei nuta. Rasked küsimused koomilises võtmes.

YouTube video

Produktsioon ning lavastuse info

Lavalt leiab peale Piret Krummi ja Katariina Tammi veel Nargen Opera instrumentaalansambli. Lava taga on vaeva näinud Paavo Piik, Paul Piik, Rasmus Puur,  Jarek Kasar, Rauno Zubko, Kaire Vilgats ja Anneli Arusaar.

Etenduse kestvus on 1h 15min. Etendused toimuvad Omari küünis, Naissaarel. (Seega vihma pärast ei tasu muretseda).

Eelseisvate etenduste kuupäevad on järgmised: 9.juuli, 10.juuli, 16.juuli, 17.juuli, 18.juuli, 24.juuli.

Nargenfestivali KAVA koos reisilaev Monica väljumistega Naissaarele. Kui soovid jääda saarele kauemaks, siis Monica sõiduplaani leiab SIIT. Majutuse kohta Naissaarel leiab informatsiooni SIIT.

Etenduse facebooki üritus.

Reisilaev Monica ootab kõiki teatrihuvilisi Naissaarele teatrisse ja pakub enda poolt meeldivat laevasõidu elamust.

Sõidugraafik Naissaarele