Selle suve üks Eesti muusikamaailma huvitavamaid festivale avab oma mitme kuu jooksul vältava kontserdite sarja 12.juunil avakontserdiga Estonia kontserdisaalis. Nargenfestival 2016 hulka kuulub Cyrillus Kreegi festival Haapsalus, Ööülikool, kontserdid ja lavastused Naissaarel, Ultima Thule live-kontsert Naissaare Hellerella aias ning Veljo Tormise muusikale loodud lavastus „Sünnisõnad“ Noblessneri valukojas.

YouTube video

Nargenfestival 2016 avakontsert

Avakontsertil viiakse kuulajad dirigent Tõnu Kaljuste eestvedamisel looduse ja armastuse teemaderingi. Avalooks kõlab soome elava klassiku Einojuhani Rautavaara kontsert lindudele ja orkestrile „Cantus Articus“. Samuti astub lavale Maria Valdmaa Joseph Haudeni sopraniaariaga. Kontserdi teises pooles esitatakse Gustav Mahleri varaseim sümfoonia.

Vaata ka Nargenfestival 2016 kava

ja broneeri Nargenfestivali etenduse pilet Naissaarel

Ööülikool ja džässmuusika Naissaarel

Nargenfestivali kümnenda suvehooaja esimene sündmus Naissaarele toimub 26.juunil. Ööülikooli raames mõtiskletakse ühiskonna oluliste teemade üle. Omari küünis astub üles omanäoline vokaalansambel Estonian Voices, kelle debüütalbum võitis Eesti muusikaauhindadel džässialbumi kategoorias. Järgmisel päeval kõlab Naissaarel džässlauljatar Kadri Voorandi hääl. Väärt elamused peale jaanipäeva!
Broneeri festival majutusega
Naissaarel leiab aset samuti muusikaline komöödia „Tüdrukud ei nuta, ehk Katharina lähetamine“, mis valmis koostöös Kinoteatri, Paavo Piigi, Rasmus Puuri ja Jarek Kasariga. Etendused toimuvad Omari küünis 3.-24.juuli. Lavale astuvad näitelajd Katariina Tamm ja Piret Krumm koos Nargen Opera instrumentaalansambliga.

Rocki-kontsert Naissaarel – Ultima Thule

25.juulil on põhjust uuesti Naissaare külastamiseks – Hellerella aias läheb rockiks! Kui möödunud aastal pandi alus vabaõhu rock-kontserdite traditsioonile Hardi Volmeri ja Singer Vingeriga, siis seekord panevad saare rokkima Ultima Thule koos solist Riho Sibulaga.

Kontserdite ja etenduste piletid saab osta korraga koos Monica pileti ostuga, . Naissaarele transpordi osas aitab külastajaid ka reisilaev Monicaga.

Ekskursioonid-Tallinna-lähedal

Naissaarele reisilaevaga Monica

Broneeri Festival ekskursiooniga
Nargenfestivali sündmused Naissaarel on imehea kombineerida saare ekskursiooniga või giidiga loodusmatkaga. Peale matka või ekskursiooni ootab teid soe toit ja õhtul etendus. Miks mitte jääda Naissaarele mitmeks päevaks, nautida loodust ja muusikat. Saare paradiisirandades saab loomulikult ka supelda ja päevitada.

Naissaarel on olemas majutus meie Villade(2-stes tubades) ja metsalaagris(merest 200m), telkimisplatsid ja muu vajalik kaunite suveõhtute tarvis. Ja loomulikult pakub maitseelamusi meie Naissaare laevarestoran kust on võimalik endale kõike head terveks päevaks või õhtuks ette tellida.

Naissaarele käib Kalasadamast regulaarselt reisilaev Monica, sõidugraafik võimaldab sõita etendusele: 10:00, 13:00. 16:30, 19:30

Ilusaid muusikalisi elamusi, päikeselist suve, ning toredaid hetki kallite seltsis. Kohtumiseni Naissaarel!