2015.aasta hakkab vaikselt läbi saama. Külmal ja kõledal ajad on hea soojas teed juua ning hoopis Naissaare ajaloole keskenduda. Matkamised jätame järgmisse aastasse. Ootame kõiki huvilisi uuel hooajal Naissaarele!

Naissaare turism on tõusuteel!

Oleme koondanud siia reisilaev Monica blogist huvitavaid postitusi erinevate Naissaare tähtsate vaatamisväärsuste ja objektide ehituslugude kohta. Naissaare turism on seotud tugevalt saare omapärase ajaloo ja maalilise loodusega. Tutvume täna saare suuremate ehitistega.

Naissaare Maarja kirik, raudtee ja tuletorn

Naissaare turism ei ole mitte teps see kui ei saaks viia külastajaid tutvuma majakaga, võikollase kirikuga või uudistama saare raudteed. Naissaare ekskursioonidest osavõtjad juba kindlasti teavad nii mõndagi nende ehitiste loost, kuid kordamine on tarkuse ema.

Naissaare Maarja kirik seisab endiselt vaatamata ajaloo katsumustele püsti

Naissaare turism: Naissaare kirik, september 2014

Naissaare Maarja kiriku ajalugu on olnud huvitav. Kirik on näinud nii helgeid kui ka kurbi aegu. Kiriku ehitust alustati 1934.aastal, kuid see ei ole esimene kirik Naissaarel. Loe ja vaata huvitavaid pilte Naissaare I kirikust, praeguse kiriku ehitusest, okupatsiooniaastatest ja halvas seisukorras kirikuhoone renoveerimisest SIIT.

Legendaarne Naissaare rongiliiklus

Rähnipesa rongiga sadamasse

Naissaare metsa all on peidus pikk ja vana raudteevõrk. Osaliselt on see tänapäevani kasutusel. Juttude järgi on seenelised silmanud Naissaare metsas kadunud auruvedurit, mis 1950.aastal kadus. Kes, millistel põhjustel, millal ja kuidas ehitas väikesele saarele 37,7 km raudteevõrgu – loe SIIT postitusest.

Saare põhjapoolses tipus asub tuletorn

Virbi ots

 

Saare punase-valge  majaka kõrguseks on 45 meetrit. Majaka tippu ronimine on kõigile saarega tutvujatele soovituslik – sealt avaneb suurepärane vaade tervele Naissaarele, samuti näeb Tallinna siluetti ja selge ilma korral on näha isegi Soomet. Esimene tuletorn, puidust, ehitati saarele juba 18.sajandil. Naissaare tuletornide ajaloost leiab rohkem informatsiooni SIIT.

Külmadel talvekuude õhtutel on hea teha reisiplaane ja lugeda sihtkohtade kohta. Nii jõuab kevad-suveks piisavalt infot ammutada ning hea ilma puhul loodusesse matkama minna. Näeme Naissaarel järgmisel hooajal!

Tutvu Naissaarega!