Naissaare profiil on pealinlastel pidevalt silme all. Tragimad on oma jaladki saare poole seadnud. Kes saarega lähemalt tutvust ei ole veel teinud, see on jäänud ilma nii mõnestki. Need aga, kes on juba saare võlud enda jaoks avastanud, tulevad alati tagasi.

Naissaare loodusturism: mitmete matkaradadega looduspark

Naissaare jalgsimatk

Naissaar on olnud tervenisti looduspark alates 1995.aastast. Saare loodus oli pikka aega inimtegevusest puutumata, seega saab mööda matkaradasid kõndides nautida ürgmetsa koos selle elanikega. Lisaks faunale, on metsas ka rändrahnud, mille liustikujää Skandinaaviast jääajal Naissaare pinnale tõi. Naissaarele tasub tulla veel soojadel suvepäevadel rannamõnudest rõõmu tundma.

Matkaradasid on Naissaarel lausa kolm – lõunarada, keskrada ja põhjarada. Keskkonnaameti brožüür on heaks juhiks ja teabeallikaks neile, kes Naissaart omal käel uurivad. Saare kaardi saab endale alla laadida SIIT. Ööbimisvõimalused on nii mugavustega puhkemajades, kämpingumajakestes ja telkimisaladel. Lõkke tegemiseks on ette nähtud spetsiaalsed kohad.

Naissaarel metsasaadustest puudust ei tule!

Metsasaaduseid on Naissaarel rikkalikult. Kesksuvel tasub tulla mustikale, suve lõpus pohli noppima. Sügiskuude tulekuga on metsaalune seentega täidetud – puravikud, riisikad, kukeseened. Seenelisi tuleb Naissaarele isegi Soome poolt!

Naissaare loodusturism - metsasaadused

Kes soovib saart avastada koos kogenud giidiga ning eelistab transporti jalgsi matkale, sel tasub uudistada ekskursioone SIIT.

Mitmekülgse minevikuga saar – Naissaare militaarajalugu

Kaunile loodusele kontrastiks on Vene tsaar Peeter Suure ja nõukogudeaegsed hooned. Naissaar on oma positsioonilt olnud alati erinevate võimude huvialas, peamiselt täitnud kaitsefunktsiooni rolli Tallinna ja  Soome lahe aladele. Tsaariaegne merekindlus koos suurtükipatareidega on üks põhiliseid vaatamisväärsusi ajaloohuvilistele.

Saare lõunaosas on meremiinitehase ladude kompleks. Mööda mahajäetud raudteed kõndides saab piiluda ladude hoonetesse sisse ja platvormidel olevaid miinikestasid pildistada. Koos giidiga on ekskursioon meremiiniladudesse igati väärt elamus!

 

Õpilasreisid Naissaarele

Õpilasreid Naissaarele toimuvad juba aasrar 2001. Saarel on mida teha ja vaadata.

 

Naissaare ja Tallina vahet sõidab regulaarselt reisilaev Monica. Sõiduplaani leiad SIIT.

Eesti saarte reisid

Naissaar ootab kõigi oma paradiisirandade, matkaradade ja põnevate ehitistega külastajaid. Selle emotsioonirikka minireisi realiseerimiseks on aega terve suvi. Nii et seljakott selga, fotoaparaat kaela ja Naissaare liinilaeva pardale!

Broneeri endale koht Naissaare ekskursioonil