Naissaar asub Tallina lähedalNaissaar on Tallinna keskklinnast ainult 18 km kaugusel, kust väljub ka reisilaev MONICA.

Naissaare huviväärsusteks on Lõuna- Kesk või Põhja matkarajad, liigirikas loodus, kitsarööpmeline raudtee ja toimiv rongiliiklus, tsaariaegsed suurtükipatareid, nõukaaegne miinitehas, paradiisirand ja puhas rannaliiv. 

Naissaar (saksa keeles Nargen, rootsi keeles Nargö, vahel nimetatud ka kui Nargent) on saar Eesti põhjarannikul, mis eraldab Tallinna lahte ülejäänud Soome lahest. Naisaarele pääsed kõige mugavamalt reisilaev Monicaga (vaata sõidugraafikut).

Naissaare pindala on 18,6 km², saare pikkus 8–9 ja laius 4 kilomeetrit. Naissaar asub mandrist 8,5 km kaugusel. Kõrgeim punkt on Kunilamägi (27 meetrit). 

Naissaare Suursadam sai tänase kuju I maailmasõja eel ja ajal, kui Tallinna ümbrusesse rajati Peeter Suure Merekindlus. Saarele rajati sadamaid, raudteid, suurtükipatareisid jm. I maailmasõja ning Vabadussõja ajal asus saarel ka vangilaager. Nõukogude ajalgi oli saar militariseeritud, sinna rajati meremiinide ladu ja montaažitehas.

Naissaar kuulub Viimsi valda ja seal on neli küla: Naissaare, Lõunaküla, Tagaküla ja Väikeheinamaa. Saarel on kolm püsielanikku ja kümmekond suveelanikku. Naisaarel toimub transport peamiselt veoautode ja rongiga. 

Transport Naissaarel toimub kastiautode ja rongiga

Kõige tuntum huviobjekt on aga 1912-ndal rajama hakatud Peeter Suure Merekindluse patareid, mis pidid sulgema kahuritulega Soome lahe. Nõukogude ajastu suurim huviobjekt on 32ha laiutav okastraadiga piirataud meremiini tehase ladude kompleks.

Lisaks ajaloo ja kindluste avastamisele on  teha Naissaarel paljugi. Saad avastada Naissaart läbi erinevate ekskursioonide ja seiklustegevuste ning lisaks pakume saarel majutust kahes erinevas puhkekülas. Naissaarel saab edukalt pidada suuri firma suvepäevasid ning kõiksugu äriüritusi. Saarele tulemine on omaette elamus, mõnus merereis ja väärt vaated.

Hommikul Naissaarele

Palavatel suveilmadel korraldame saarel veeparki, kus kaatritega veetakse suuska, tube, banaani ja kõike mille peale ronida saab. Üks põnevamatest viisidest Naissaarega tutvuda on mängida meeskonnamängu fotojaht , kus pead täitma naljakaid ülesandeid läbides ette antud punkte.

Lisaks puhkamisele ja kultuurireisidele sobib Naissaar väga hästi suurte firmaürituste ja suvepäevade korraldamiseks. Viime korraga saarele kuni 500 inimest, kellel pakume majutus ja toitlustust ning kaasahaaravaid seiklustegevusi.

Kuidas tunne on, kas tahaksid Naissaarele tulla? Võta ühendust

Naissaarele reisilaev Monicaga