Kes veel ei ole Naissaarele sattunud, siis nüüd on selleks ideaalne aeg! Naissaare ekskursioonidel saate hea ülevaate saare ajaloost ning loodusest. Meie giidid teavad rääkida kõiksugu põnevat saare ehitistest ning pakkuda mõnusat seiklusrikast päeva.

Vaatame lähemalt, mida sisaldavad endas Naissaare ekskursioonid:

Meremiinide tehase ladude tuuril näete oma silmadega sadu miinikestasid, miiniankruid ja miinivõrgu ujukeid. Muidugi miiniladusid ja montaažitehast, mida omalajal oli piiranud kahekordne okastraataed, koerad ja tunnimees. Üldiselt minnakse sellele ekskursioonile kastiautodega, mis võtab huvilised peale mugavalt sadamast.

Peeter Suure merekindluse ekskursioon tutvustab Naissaare suurimat vaatamisväärsust. Selleks on muidugi merekindlus ise, nagu tuuri nimestki saab välja lugeda. Kaitseehitiste eesmärk oli valvata kahuritulega ligipääsu Tallinnasse. Külastatuim on patarei 10B, kus asub suur pöörlev kahurialus. Kahuritoru pikkus oli kogunisti 14 meetrit. Sealt saate põneva militaarelamuse. Ehitiste otstarbest ja ajaloost räägivad juurde eksperdid.

yhepaevased-koolireisid-Naissaarel

Majakatuuri puhul sõidutab kohaliku majakavahi buss reisjad Naissaare tuletorni juurde. Sealselt vaateplatvormilt näeb selge ilma korral ka Soomet. Majakavaht on seal pesitsenud 30 aastat, seega tunneb mees saart paremini kui keegi teine. Imehea võimalus temalt endalt Naissaare ajaloo ja eluolu kohta pärida.

Jeebiekskursioonid sobivad väiksematele gruppidele saarega tutvumiseks. Kui suvel Nargenfestivalile ise ei satu, siis pilgu saab heita nii Omari küünile kui ka Naissaarele kirikule. Muidugi külastatakse ka merekindlust. Jeebis on lisaks matkaliste seltskonnale ka autojuht-giid, kes oskab Teile terve sõidu aja Naissaarest rääkida.
Kogu Naissaar on maastikukaitseala.
Fotojaht pakub saarel ringi matkamiseks ja loodusega ning objektidega tutvumiseks väga hea võimaluse. Lisaks on ääretult lõbus mööda saart rännata nagu üksikul saarel, kaasas fotokaamera ja orienteerumiskaart. Eesmärgiks on teha Naissaare vaatamisväärsustega leidlikke lavastatud pilte. See jalgsimatk annab võimaluse liikuda värskes õhus, puhata linnamürast ja nautida saarel avanevaid imelisi vaatepilte. Lisaks õpite endalegi märkamatult Naissaare kultuuri-, militaar- ja loodusobjektide kohta.

Peale ekskursioone on võimalik lõõgastuda mererannal või korraldada sööming peotelgi varjava katuse all. Üks on aga kindel – Naissaar pakub kogu oma ilu ja ajalooga vaheldusrikast elamust. Kõik koos saart avastama, seltsis segasem!

Tutvu ekskursioonidega siit