Suve jaoks on meil kõigil juba mõni plaan olemas. Olgu see siis  soe väljamaareis või paaripäevane puhkus kallil kodumaal. Kauge ja kallis ei pruugi alati kõige lõõgastavam ja rahulikum variant olla. Naissaarel on võimalus veeta aega kallimaga või kogu perega rahustavate mändide all. Puhkus Eestis!

Ürgne loodus – vana mets ja sood, suured rändrahnud,  jahutav meri. Kas teadsid, et kogu Naissaar on maastikukaitseala? Alates 1995.aastast, kuigi juba 1297.aastal andis Taani kuningas Erik Mendevi keelu Naissaarel puude raideks.

Suve lõpu poole on võimalik metsa alt, samblike vahelt, korjata mõned vitamiinirikkad mustikad või pohlad. Nagu ühele tähtsale meresõidu tähiseks olevale saarele kohane, asub Naissaare põhjatipul ka tuletorn. Seikluseks omaette on juba saarele tulek ja minek reisilaev Monicaga. 

Loodusreisid Naissaarel

Looduspargiga tutvumiseks on saarele loodud ka kolm matkarada: Militaarrada (10 km), Keskrada (11 km) ja Lõunarada (13 km). Jalutuskäigud tehtud, siis on võimalik liivarannal päikese käes peesitada ning end merevees jahutada. Lihtsuses peitub võlu!

Kes aga soovib giidiga või transpordiga ekskursioone, siis loe erinevatest pakettidest edasi siit.

Saarel on olemas ka majutusvõimalused kahes puhkekülas. Lisaks saab selleks ettenähtud ja tähistatud kohal grillida, lõket teha ja miks mitte ka telkida. Muusika ja kultuuri huvilistele pakub kindlasti meeliülendavaid emotsioone Nargenfestival dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel.

Uuri ka teisi võimalusi, kus Eestis puhata ja mida teha. Meie soovitame üheks suviseks ettevõtmiseks külastada kindlasti Naissaart!